DARMOWA DOSTAWA przy zamówieniach powyżej kwoty 500 zł
Profesjonalne kosmetyki Dr. Schrammek

Kremy pod oczy

Choć wiele osób dba o pielęgnację twarzy, stosując w tym celu różnorodne produkty, warto mieć na uwadze fakt, że skóra wokół oczu ma nieco inne potrzeby niż inne partie twarzy. Dzieje się tak ze względu na jej strukturę – jest cieńsza, mniej elastyczna i o wiele bardziej delikatna, a przez to bardziej narażona na przebarwienia, zmarszczki mimiczne czy obrzęki. To sprawia, że codzienne rytuały kosmetyczne poświęcone tej strefie wymagają doboru innych kosmetyków.

Wrażliwa skóra wokół oczu – czy cudowny krem pod oczy przywróci jej witalność i blask?

Przebarwienia, zmarszczki mimiczne, bolesne obrzęki oraz podrażnienia – na to, jak wygląda nasza skóra pod oczami, wpływa wiele czynników. Część z nich to efekt naturalnych zmian zachodzących w skórze wskutek upływającego czasu. Inne natomiast wiążą się z prowadzonym trybem życia, codziennym jadłospisem, jakością snu oraz indywidualnymi potrzebami wynikającymi z typu cery. Warto mieć na uwadze również fakt, że zmiany zachodzące w otoczeniu, chociażby wzrost lub obniżenie temperatury, nie pozostają bez wpływu na kondycję skóry twarzy. Różnorodność czynników negatywnie wpływających na wrażliwe strefy pod oczami może stać się przyczyną przebarwień, obrzęków czy podrażnień, które trudno będzie zamaskować codziennym makijażem. Także mimika nie pozostaje bez znaczenia dla elastyczności skóry – mowa np. o tak zwanych „kurzych łapkach” powstających w okolicy oczu na wskutek pracy mięśni twarzy.

Przed kosmetykiem, który wykorzystamy, aby zadbać o pielęgnację tej strefy, stoi więc nie lada wyzwanie. Trudno wyobrazić sobie zadowalające efekty bez stosowania cudownego kremu pod oczy, który będzie stanowił wieloaspektowe wsparcie. Cieńsza skóra to także większa skłonność do przesuszania się, dlatego dobre kremy pod oczy niejednokrotnie wykazują także działanie nawilżające. Na szczęście zaawansowane receptury kosmetyczne sprawiają, że na rynku znajdziemy profesjonalne kremy pod oczy, które łączą działanie kilku, a nawet kilkunastu substancji kluczowych dla pielęgnacji tej wyjątkowej części twarzy.

Dlaczego warto sięgnąć po krem pod oczy? Efekty stosowania profesjonalnych produktów

Odmienna struktura skóry pod oczami, a także potrzeby tak różne od pozostałych partii twarzy sprawiają, że profesjonalny krem pod oczy staje się dziś niezbędnym sprzymierzeńcem w trosce o młody i pełen witalności wygląd. Nowoczesne rozwiązania kosmetyczne sprawiają, że najlepsze kremy pod oczy wyróżniają się skoncentrowaną formułą, pozwalającą osiągnąć pożądane efekty, takie jak np.:

  • nawilżenie okolicy oka,
  • wyrównanie kolorytu poprzez redukcję cieni pod oczami i przebarwień,
  • redukcja zmarszczek mimicznych i zmarszczek kąta oka powstających w wyniku naturalnej pracy mięśni twarzy i/lub upływu czasu,
  • przywrócenie elastyczności skórze i odżywienie jej,
  • redukcja podrażnień i niepożądanych zmian, takich jak np. obrzęki, opuchnięte powieki czy worki pod oczami.

Dobry krem pod oczy będzie w stanie wesprzeć codzienną pielęgnację w przynajmniej kilku tych obszarach. Zanim jednak sięgniemy po polecany krem pod oczy, warto sprawdzić, czy rekomendowany produkt jest odpowiedni dla potrzeb naszej cery. Na co zwrócić uwagę w tym zakresie?

Innowacyjne kremy pod oczy 30+, 40+ oraz 60+ – co je różni?

Szukając produktu, który włączymy w codzienna rutynę pielęgnacyjną, warto zwrócić uwagę na wiek i potrzeby skóry z nim związane. To nie przypadek, że możemy znaleźć tak zróżnicowane pod tym kątem produkty – np. krem pod oczy 30+, 40+ czy 60+. Czy różnice w ich składzie są aż tak istotne? Okazuje się że tak – potrzeby skóry zmieniają się wraz z upływem czasu i wato o tym pamiętać, wybierając odpowiednie produkty. Wraz ze zmianą grupy wiekowej, z myślą o której powstał określony krem pod oczy, zmienia się także formuła kosmetyku, a substancje aktywne i pielęgnujące zostają dobrane tak, aby jak najlepiej wspierać delikatne partie twarzy. Dlatego kremy pod oczy 40+ będą pełnić nieco inną rolę w pielęgnacji niż kremy pod oczy 60+ czy 30+.

Kolejnym aspektem są indywidualne potrzeby cery. Wrażliwa skóra wokół oczu może borykać się z różnymi problemami niezależnie od wieku – jeśli widocznie brakuje jej odżywienia i nawilżenia, dobrym wyborem będzie dobry krem pod oczy, który wesprze skórę w walce z przesuszeniem, np. Hydra Maximum Eye Fluid, który doskonale odnajdzie się także w roli nawilżająco-odżywczej bazy pod codzienny makijaż. W przypadku pojawiających się zmarszczek, trafionym wyborem będzie Time Control Eye Cream – luksusowy, skuteczny krem pod oczy o działaniu przeciwzmarszczkowym. Innowacyjna receptura oparta o aktywne składniki rekomendowane przez Society for Dermopharmacy sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna, a strefa wokół oczu – wyraźnie rozświetlona i odżywiona. Podobne działanie, wsparte dodatkowo dobroczynnym działaniem kofeiny, która chroni naczynka, wykazuje High Perfection Eye Cream – krem pod oczy, którego zadaniem jest redukcja przebarwień i cieni w tej strefie twarzy.

Dobre kremy pod oczy dla cery wrażliwej

Szukając najlepszego kremu pod oczy, którego receptura została stworzona z myślą o potrzebach wrażliwej cery, warto zwrócić szczególną uwagę na skład produktu. Profesjonalne kosmetyki, takie jak SENSIDERM EYE BALM, nie będą zawierać potencjalnie drażniących substancji. Na uwagę zasługuje duet lekkiej formuły i ziołowych składników aktywnych wyróżniający ten polecany krem pod oczy – efekty regularnego stosowania to m.in. odżywiona, rozjaśniona i wygładzona skóra oraz minimalizowanie podrażnień i redukcja opuchlizny wokół oczu.

Chcąc jeszcze lepiej zadbać o skórę, warto pamiętać, że nawet najlepsze kremy pod oczy nie spełnią swojego zadania, jeśli ich stosowanie nie będzie szło w parze z regularną dbałością o podstawowe potrzeby cery. Trudno przecenić zalety płynące ze zbilansowanej diety, odpowiedniej ilości snu czy dobrych nawyków kosmetycznych. Zadbaj o swoją skórę wieloaspektowo, aby móc cieszyć się jeszcze lepszym rezultatem stosowania odpowiednio dobranego kremu pod oczy!