DARMOWA DOSTAWA przy zamówieniach powyżej kwoty 500 zł
Profesjonalne kosmetyki Dr. Schrammek

Cera wrażliwa – jak ją rozpoznać? Rutyna pielęgnacyjna skóry wrażliwej

CZYM JEST SKÓRA WRAŻLIWA, jak rozpoznać cerę wrażliwą ? OBJAWY CERY WRAŻLIWEJ

 
Wrażliwa skóra ma tendencję do reagowania na stosowanie różnych produktów, szczególnie tych, które zawierają substancję drażniące, takich jak żele na bazie alkoholu, peelingi, mydła i formuły perfumowane. Objawy takie jak pieczenie, mrowienie, kłucie, zaczerwienienie, suchość i łuszczenie mogą być związane z wrażliwością skóry.
 
Wrażliwa skóra może być spowodowana genetyką, może być powiązana z przyczyną medyczną, taką jak zapalenie skóry. Osoby z egzemą, trądzikiem, trądzikiem różowatym i innymi stanami zapalnymi skóry są również podatne na nadwrażliwość. Stany takie jak kontaktowe zapalenie skóry i egzema powinny być ocenione przez dermatologa lub lekarza, najlepiej wykonać pakiet badań weryfikujący stan zdrowia.
 
 

PRZYCZYNY WRAŻLIWOŚCI SKÓRY

Skóra uczulona to skóra, która stała się wrażliwa w wyniku praktyk, które spowodowały brak równowagi, takich jak nadużywanie, niewłaściwe lub niedostateczne stosowanie produktów do pielęgnacji skóry, czynniki związane ze stylem życia, takie jak uszkodzenia słoneczne, zanieczyszczenia. nie mycie twarzy, zła dieta, stres i brak snu.

 
Wrażliwa skóra twarzy najczęściej reaguje objawami takimi jak mrowienie, kłucie, ciepło, pieczenie, ból, zaczerwienienie lub uczucie swędzenia. Aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie, które pomoże w złagodzeniu objawów konieczne jest ustalenie przyczyny nadwrażliwości.
 
1. Nadużywanie produktów – np. eksfoliantów, peelingów kwasowych i retinolu
2. Żrące chemikalia lub składniki – np. zapachy, olejki eteryczne
3. Niezrównoważone pH
4. Słońce
5. Zanieczyszczenie
6. Zła dieta
7. Złe nawyki związane ze snem
8. Stres
 

JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ WRAŻLIWĄ

 
Kiedy masz wrażliwą skórę, niezależnie od przyczyny, kluczowymi problemami są : dysfunkcja bariery skórnej i podwyższony poziom stanów zapalnych. Strategia leczenia wrażliwej skóry powinna opierać się na ochronie bariery skórnej oraz nawilżaniu i uspokojeniu skóry.
 
Znalezienie odpowiedniej rutyny i pominięcie wszelkich składników powodujących niepożądane reakcję pomoże utrzymać skórę w stałym spokoju i komforcie.
 

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PIELĘGNACJI SKÓRY WRAŻLIWEJ

 
1) MINIMALIZM
 
Zredukuj swoją codzienną pielęgnację skóry z powrotem do delikatnego środka oczyszczającego, takiego jak SUPER SOFT CLEANSER rano i wieczorem. Dodaj inne produkty dopiero wtedy, gdy Twoja skóra będzie zrównoważona i gotowa.
 
2) NAWILŻENIE
 
W pielęgnacji cery wrażliwej nawilżanie ma kluczowe znaczenie – ale równie ważne jest znalezienie odpowiedniej formuły, stosowanie lżejszego kremu nawilżającego rano. Idealnym wyborem będą bezolejowe, wodne i nie zatykające porów takie jak SENSIDERM STRESS PROTECT CREAM lub PROBIOSENSE. Nawilżenie skóry wrażliwej pozwoli na utrzymanie komfortu i zredukuje uczucie napięcia skóry.
 
3) ZAPACH
 
Posiadaczki cery wrażliwej powinny uważać na substancje zapachowe i perfumy zawarte w kosmetykach, mogą one zaostrzać reakcje alergiczne i powodować nadwrażliwość.
 
4) WZMOCNIJ SWOJĄ BARIERĘ
 
W przypadku skóry wrażliwej istotne jest utrzymanie prawidłowego funkcjonowania bariery ochronnej skóry. Problemem wrażliwej skóry bardzo często jest także nadmierna utrata wody i podatność na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych poprzez osłabioną barierę hydrolipidową. Sposobem na wzmocnienie bariery jest stosowanie wzmacniającego, nawilżającego serum rano i wieczorem, takiego jak SOS SOOTHING FLUID lub CALM PLUS AMPUŁKI.
 
5) OCHRONA SPF
 
Codzienne stosowanie dobrego kremu z filtrem to złota zasada pielęgnacji skóry, szczególnie ważna w przypadku cery wrażliwej. polecamy SENSIDERM SUN CREAM SPF 50, aby chronić skórę i zapobiegać dalszym stanom zapalnym.
 

MASZ SKÓRĘ WRAŻLIWĄ?

 
Zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry, skóra wrażliwa zdecydowanie doceni regularne stosowanie odpowiednio dopasowanych kremów nawilżających. Mocna bariera lipidowa skóry wrażliwej pozwoli na utrzymanie zdrowego stanu skóry i zapobiegnie zaognieniu reakcji alergicznych. Stosowanie kosmetyków z linii Sensitive pozwoli na bezpieczną pielęgnację delikatnej skóry.

Anna Porszke-Białowąs

Farmaceuta, kosmetolog, dietetyk kliniczny. Specjalista i oficjalny trener Schrammek Polska.